کرج - خیابان شهید بهشتی - خیابان گوهر شاد کرج - خیابان شهید بهشتی - خیابان گوهر شاد کرج،خیابان شهید بهشتی،خیابان آبان،کوچه شبیری نبش کوچه چهارده مجاز خدمات کریمی کرج،خیابان شهید بهشتی،خیابان آبان،کوچه شبیری نبش کوچه چهارده مجاز خدمات کریمی

تعمیر درب و دستگیره لوازم و ولم ها 

بعد از این که  کار شستن لباس ها با ماشین لباسشویی را آغاز می کنید و پس  از اتمام شستشو متوجه می شوید که درب ماشین لباسشویی باز نمی شود! شاید بعد از کلی تلاش و سعی برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی کلافه شوید و لباسشویی را به حال خود رها کنید.اما به هر حال باید فکری به حال این قضیه که چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم، این مشکلی است که بیشتر اوقات ماشین لباسشویی ها با آن درگیر هستند و علل مختلفی می تواند داشته باشد ما در گروه ویرا تکنو با داشتن تکنسین و تعمیرکاران مجاز در هر زمانی برای تعمیر ماشین لباسشویی شما در کرج آماده هستیم برای اعلام خرابی و درخواست تعمیرات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
 
شماره تماس های گروه ویرا تکنو :

026-32255027-8  |  09113190192  |  09393190192  |  021-76275119

تعمیر لباسشویی در کرج

چرا قفل درب ماشین لباسشویی باز نمی شود

  • درست تخلیه نشدن  نشت آب ماشین لباسشویی
گاهی اوقات ممکن است درب دستگاه شما بسته شود و برنامه شستشو نیز اجرا شود. اما در حین کارکردن دستگاه، متوجه نشت آب از آن شوید. در این حالت نیز خراب بودن قفل درب ماشین لباسشویی می‌تواند به عنوان، گزینه‌ای مطرح شود. درصورت مشاهده این علامت نیز بهتر است میکروسوئیچ درب را بررسی نمایید. اگر علائمی در آن مشاهده کردید می‌توانید آن قطعه را تعویض نمایید.
  • شکسته شدن دستگیره درب ماشین لباسشویی
در صورتی که دستگیره درب لباسشویی خراب باشد و یا در هنگام شستشوی لباس‌ها عمل قفل شدن دستگیره درب لباسشویی به درستی صورت نپذیرد.
ممکن است آب موجود در لباسشویی به قسمت بیرونی دستگاه هدایت شود، یا این‌که عمل شستشوی لباس‌ها به هیچ عنوان انجام نشود.در برخی مواقع برخی افراد با بی دقتی تمام دستگیره درب لباسشویی را باز و بسته می کنند که تکرار این کار باعث می شود که دستگیره درب لباسشویی خراب شود و یا حتی بشکند.
  • فعال بودن قفل کودک در ماشین لباسشویی
 از آنجایی که غیرفعال کردن قفل کودک در هر برند متفاوت است، باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی تان مراجعه کنید یا نام و مدل آن را سرچ کنید تا بتوانید درب لباسشویی خود را باز کنید.
  • روشن بودن قفل حرارتی لباسشویی
قفل حرارتی باید حدود دو دقیقه پس از پایان چرخه شست و شو، درب ماشین لباسشویی را رها کند. در واقع وظیفه قفل حرارتی جلوگیری از گسترش گرما در لباسشویی است، بنابراین حتی وقتی ماشین لباسشویی خاموش است، بلافاصله قفل درب باز نمی شود.
  • گیر کردن لباس بین درب لباسشویی و محفظه
ممکن است علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی گیر کردن لباس بین درب لباسشویی و مخزن باشد، لباس های کوچک مانند: جوراب ها باعث ایجاد چنین مشکلی می شوند.قبل از روشن کردن لباسشویی و شروع برنامه های شستشو بهتر است درب لباسشویی چک شود تا هیچ لباسی بین محفظه های آن گیر نکرده باشد.
  • قرار دادن لباس بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی
برخی افراد عادت دارند تمامی لباس ها را به یکباره درون ماشین لباسشویی قرار دهند و لباسشویی بیشتر از ظرفیت تعیین شده خودش بارگذاری می شود.بهتر است برای شستن لباس ها حتما دقت کنید که لباس هایی که از یک رنگ و یک جنس می باشند با یکدیگر شسته شوند و حتما بررسی کنید که بیشتر از ظرفیت لباسشویی داخل آن لباسی قرار داده نشود.

 
تعمیر درب ماشین لباسشویی

آموزش تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

اگر متوجه وجود مشکل در سیستم درب ماشین لباسشویی شده‌اید، می‌توانید آن را تعویض نمایید. به یاد داشته باشید که پیش از تعویض قفل درب ماشین لباسشویی، حتماً از نبودن دوشاخه در پریز اطمینان حاصل کنید.‌
در قدم اول پنل یا قاب بالایی را با باز کردن پیچ‌های آن را از جا جدا کنید،مواظب باشید تا جای پیچ ها شکسته نشوند،درب جلویی دستگاه را باز کنید و دو پیچی را که سوییچ قفل کننده را محکم می‌کند، توسط پیچ گوشتی باز کنید. سپس سوییچ را با احتیاط جدا کنید. حتما میکروسوئیچ را از تعمیرگاه های مجاز تهیه کنید. میکروسوئیچ جدید را در جای میکروسوئیچ قبلی قرار دهید سپس پیچ‌ها را ببندید.
سپس پنل بالایی را در جای خود قرار دهید و پیچ‌های آن را سفت نمایید و سپس دستگاه را به برق بزنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید سعی کنید این کار را توسط تکنسین و تعمیرکاران با تجربه انجام دهید چون آن ها تجربه ی کافی برای انجام این کار را دارند و از خرابی های بعدی جلوگیری شود.
تعمیر درب و دستگیره و لوازم و ولوم ماشین لباسشویی

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی (ولوم)  با بررسی عوامل مرتبط با عمل نکردن آن

عمل نکردن تایمر ماشین لباسشویی (ولوم)، ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. بعضی اوقات برای تعمیر تایمر ماشین لباسشویی باید علت عمل نکردن آن را بفهمیم. سعی داریم برخی از دلایل عمل نکردن تایمر لباسشویی را بررسی می‌کنیم. توصیه می‌شود ابتدا به شناخت کامل مشکل بپردازید و سپس نسبت به تعویض تایمر ماشین لباسشویی، اقدام کنید. با شناخت صحیح مشکلات و معایب، تعمیر بی‌نقص‌تر است.

تایمر ماشین لباسشویی

وظیفه تایمر، کنترل تمامی مراحل چرخه شستشو لباس در ماشین لباسشویی است. اگر شکل ظاهری تایمر را بررسی کنیم، حتماً متوجه سیم‌های زیادی که به آن متصل است می‌شویم. داخل تایمر یک شفت تعبیه شده است. شفت می‌چرخد و با چرخش خود کلید‌های موتور، پمپ و … را کنترل می‌کند. شفت نیروی محرک خود را برای چرخش، از موتور تایمر می‌گیرد. خود موتور نیز توسط تایمر کنترل می‌شود. شیوه قرارگیری تایمر و موتور تایمر در مدل‌های مختلف متفاوت است. این دو بخش در بعضی لباس‌شویی‌ها جدا از هم هستند. در بعضی دیگر موتور جزو ساختار تایمر است. برای بررسی این بخش باید تمام ورودی‌ها و خروجی‌های آن توسط یک مولتی متر چک شود. برای تعمیر تایمر ماشین لباسشویی و موتور آن، بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید

تعمیر ولوم ماشین لباسشویی

.دستگیره ماشین لباسشویی یا همان ولوم تایمر، بخشی است که ما با پیچاندن آن برنامه شستشو موردنظرمان را انتخاب می‌کنیم. ولوم تایمر به شفت متصل است. درواقع می‌توان گفت ولوم تایمر بخشی است که مستقیماً به تایمر لباسشویی متصل است؛ بنابراین می‌تواند در عمل نکردن آن نقش مستقیم داشته باشد. این وسیله از جنس پلاستیک است که با استفاده از یک فلز به شفت متصل شده است. عواملی مثل هرز شدن دستگیره تایمر (ولوم تایمر می‌چرخد ولی شفت ثابت می‌ماند) یا شکستگی آن می‌تواند باعث عمل نکردن تایمر ماشین لباسشویی شود. اگر ولوم تایمر دستگاه شما دچار شکستگی یا آسیب شده است آن را تعویض کنید.