کرج - خیابان شهید بهشتی - خیابان گوهر شاد کرج - خیابان شهید بهشتی - خیابان گوهر شاد کرج،خیابان شهید بهشتی،خیابان آبان،کوچه شبیری نبش کوچه چهارده مجاز خدمات کریمی کرج،خیابان شهید بهشتی،خیابان آبان،کوچه شبیری نبش کوچه چهارده مجاز خدمات کریمی

سیم کشی و رفع اشکال لباسشویی و ظرفشویی

مجموعه ویرا تکنو با داشتن افراد متخصص و تعمیرکاران مجرب در زمینه سرویس و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی دوو، سامسونگ، ال جی، ایندزیت، اسنوا، کنوود، پاکشوما، آبسال و حایر و ... آماده خدمات رسانی میباشد.   
شماره تماس های گروه ویرا تکنو :

026-32255027-8  |  09113190192  |  09393190192  |  021-76275119
 

عیب یابی و مشکلات ماشین لباسشویی

با روشن شدن ماشین لباسشویی فیوز برق منزل می پرد؟ 

 رفع مشکل 1 :  سیم کشی مدار اشتباه است که اگر قطعه ای و یا سیم کشی را تعویض یا تعمیر کرده اید باید مجددا آن ها را چک کنید.
 رفع مشکل 2 : یکی از قطعات مصرف کننده لباسشویی کاملا معیوب شده است که در این مرحله باید تمامی مصرف کننده های لباس شویی را از برق جدا کنید و سپس لباسشویی راروشن کنید اگر فیوز منزلتان قطع نشد یعنی ایراد را پیدا کردید پس باید در هر مرحله قطع و وصل ماشین لباسشویی یکی از مصرف کننده ها را به مدار اضافه کنید تا قطعه معیوب را پیدا کنید.

ﻣﺎﺷﯿﻦ دارای اﺗﺼﺎل ﺑﺮق ﺑﺪﻧﻪ اﺳﺖ.

۱. ﯾﮑﯽ از ﻗﻄﻌﺎت اﻟﮑﺘﺮﯾﮑﯽ دارای اﺗﺼﺎل ﺑﺪﻧﻪ اﺳﺖ.
نحوه رﻓﻊ : اﺑﺘﺪا سیم‌ های راﺑﻂ ﺗﻤﺎﻣﯽ اجزای مصرف ‌کننده‌ لباسشویی ﻣﺎﻧﻨﺪ : ﭘﻤﭗ، ﺷﯿﺮ اﻟﮑﺘﺮﯾﮑﯽ، واترپمپ، ﻫﯿﺪرو اﺳﺘﺎت و ﻫﯿﺘﺮ را ﻗﻄﻊ ﻧﻤﻮده و ﺗﻮﺳﻂ ﭼﺮاغ ﺳﺮی ﺑﻪ ﺟﺴﺘﺠﻮی ﻗﻄﻌﻪ ﻣﻌﯿﻮب ﺑﭙﺮدازﯾﺪ. در ﺻﻮرتی که قطعه مورد نظر را ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ کردید، آن را ﺗﻌﻤﯿﺮ ﯾﺎ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.
۲. سیم‌ های راﺑﻂ معیوب‌اند.
نحوه رﻓﻊ : اﮔﺮ ﻗﻄﻌﺎت اﻟﮑﺘﺮﯾﮑﯽ ﺳﺎﻟﻤﻨﺪ، ایراد مربوط به ﯾﮑﯽ از سیم ‌ها خواهد بود. در صورتی که ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ تک سیم معیوب دﺷﻮار اﺳﺖ، ﺳﯿﻢ ﺑﻨﺪی لباسشویی را به صورت کامل تجدید کنید.

پس از کشیدن دکمه تایمر چراغ روشن نمی‌شود و ماشین حرکتی ندارد.

الف) پریز برق ندارد یا دوشاخه دستگاه خراب است : تعویض یا تعمیر کنید.
ب) سیم‌ های رابط یا کابل رابط معیوب است : آنها را تعویض کنید.
ج) کلید قطع و وصل خراب است : بایستی تعویض شود.
د) اتصالات کابل رابط به ترمینال صحیح نیست : محل اتصالات هادی‌های کابل رابط در ترمینالها را بازدید نموده و در صورت مشاهده عیب آن را رفع کنید.
ه) میکرو سویچ خراب است : سوکت ها را از میکروسوچ جدا کنید و توسط اهم متر قطع و وصل اهرم دستی آن، وضعیت پلاتین‌ های آن را مورد آزمایش قرار دهید. در صورت خرابی میکروسویچ آن را تعویض کنید. چنانچه زبانه قفل ‌دار، اهرم میکروسویچ را خوب فشار نمی ‌دهد، نسبت به رفع عیب آن اقدام کنید.

دستگاه برق دارد و چراغ روشن می شود اما دستگاه هیچ عملی ندارد.

الف) موتور تایمر خراب است:
سیم‌های موتور تایمر را از تایمر باز کنید و آن را مستقیما به برق بزنید. اگر موتور کار نکرد آن را تعویض کنید.
چرخ دنده‌ها خراب شده‌اند و حرکت محور موتور به محور تایمر انتقال نمی‌یابد : آن را تعویض کنید.

سیم کشی و رفع اشکال لباسشویی

عیب یابی و مشکلات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دارای یک سیم کشی مخصوص به نام گراند می ‌باشد که باید آن را به لوله فاضلاب یا ستون آهنی خود ساختمان متصل کرد. سیم گراند را نباید به هیچ عنوان به لوله آب وصل کرد، اگر سیم گراند به لوله آب وصل شود ممکن است دچار اتصالی و باعث برق دار شدن بدنه ماشین ظرفشویی شود.

خرابی سیم کشی ماشین ظرفشویی و ایجاد برق در ظرفشویی

خراب یا معیوب بودن سیم کشی دستگاه یکی دیگر از دلایل مهم برق داشتن ماشین ظرفشویی می‌باشد به همین دلیل توصیه می‌شود که همیشه سیم کشی این دستگاه به دقت مورد بررسی قرار گیرد. اگر روکش سیم‌ها از بین رفته یا دچار پوسیدگی شده باشد احتمال اینکه ماشین ظرفشویی برق دار شود وجود دارد. اگر سیم کشی اصلاح شود این مشکل برطرف خواهد شد.

خرابی دوشاخه ماشین ظرفشویی و ایجاد برق در ماشین ظرفشویی

خرابی دوشاخه یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی شود. اگر دوشاخه دستگاه خراب شود و یا زنگ زده باشد خطر جدی را به همراه خواهد داشت و در این صورت حتماً باید دوشاخه را تعویض کنید. از طرفی دیگر خراب بودن و یا حتی از بین رفتن روکش سیم‌ها می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. در این حالت برای برطرف کردن مشکل باید کابل یا دوشاخه دستگاه را با قطعات سالم و نو تعویض کرد.

خرابی موتور ماشین ظرفشویی و ایجاد برق در ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است موتور ماشین ظرفشویی نیم سوز شود و به بدنه هم وصل باشد در چنین شرایطی قطعا بدنه ماشین ظرفشویی دارای برق می‌باشد که اگر آن را لمس کنید ممکن است به شما آسیب وارد کند. توصیه می‌شود که در این مورد حتما از کارشناسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کمک بگیرید. در این شرایط مشکل با تعمیر و تعویض موتور برطرف می‌شود.

اتصالی سیم پیچی داخلی ماشین ظرفشویی و برق داشتن ظرفشویی

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی شود این است که در سیم پیچی داخلی دستگاه، برد دستگاه یا قطعات الکترونیکی دیگر داخل ماشین ظرفشویی اتصالی وجود داشته باشد. وجود اتصالی در قطعات و سیم پیچی داخلی ماشین ظرفشویی برق را به بدنه دستگاه منتقل خواهد کرد. برای برطرف کردن این مشکل باید سیم پیچی مورد بررسی قرار گیرد.

سیم کشی و رفع اشکال ظرفشویی